Deramax Bird – Ultrazvukový odpuzovač ptáků

Popis produktu


Deramax Bird je specializovaný ultrazvukový odpuzovač určený k ochraně prostor před ptáky – především holuby, špačky, vránami a dalšími druhy, které způsobují škody a znečištění budov. Přístroj pracuje na principu vysoce frekvenčního ultrazvuku, který je pro ptáky rušivý, ale zároveň zcela bezpečný pro lidi i zvířata.

Vlastnosti & výhody

  • Pokrytí až 200 m², dosah signálu cca 10 m

  • Úhel vyzařování: 180° horizontálně / 100° vertikálně

  • Ultrazvuková frekvence: 22,5 kHz (pevná)

  • Akustický výkon: cca 96 dB/1 m (True RMS)

  • Napájení: 12 V DC (přes adaptér)

  • Příkon: cca 0,1 W (~0,07 kWh/měsíc ≈ 1 Kč)

  • Odolnost: −25 °C až +80 °C, vlhko, prach

  • Tichý, bezúdržbový provoz bez chemikálií, bez zápachu

Adaptér není součástí balení. Můžete jej zakoupit ZDE.

 

Jak funguje Deramax Bird


Zařízení vysílá stálý ultrazvukový signál na frekvenci 22,5 kHz, která je pro většinu ptáků extrémně nepříjemná. Signál narušuje jejich prostorovou orientaci a pobyt v chráněném prostoru se stává pro ptáky nesnesitelný. Po krátké době opouštějí dané místo a hledají jinou lokalitu. Odpuzovač pracuje trvale, a bez nutnosti zásahu uživatele.

 

Doporučené použití


Fasády, balkony, půdy, střechy, okapy, sklady – všude tam, kde ptáci pravidelně sedávají, hnízdí nebo znečišťují prostory.
Vhodný i pro historické a kulturní objekty, kde není možné instalovat sítě nebo mechanické zábrany.